GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Berete si na drop 3 hole? Možná byste měli…

Berete si na drop 3 hole? Možná byste měli…

12.4.2016

Znáte to – hurá, míč mi leží u stromku, můžu dropovat, budu na tom líp! :-) Radost ale trochu stírá nejistota, jak to udělat správně a v důsledku hlavně výhodně. Víte, že na to můžeme potřebovat celkem třeba i 3 hole?

Je to tak a ještě ke všemu je to nejen snadné, ale i logické :-) Základ je, že se chystáme např. dropovat mladý stromek. Tedy situace, kdy nám na hřišti něco překáží a můžeme si od toho vzít úlevu. A proč 3 hole?

1) Určení místa nejbližší úlevy

Jen pro přesnost – to je ten bod, kde nejblíž už nepřekáží našemu švihu a postoji třeba právě ten stromek. Tady použijeme 1. hůl – tu, se kterou by mělo smysl hrát předpokládanou ránu.

Z hlubokého rafu 50 m od greenu to tedy nejspíš nebude driver, že jo?

2) Odměření výseče pro drop

A už jsme u výhody – rychle pro 2. hůl, tu nejdelší co máme v bagu. Že by si právě pro tenhle případ nosili někteří hráči dlouhé patry? Hlavně to nepřehánět, měříme bez coveru…

3) Vlastní rána

A tady přichází chvíle slávy pro 3. hůl – podle pozice míče totiž můžeme sáhnout po úplně jiné holi, než byly ty 2 předchozí. Po holi, která odpovídá pozici míče po dropu a třeba i naší změněné strategii pro následující ránu.

Tak, teď abychom na tom byli opravdu líp. Nebo aspoň ne hůř :)

Obrázek převzat z knížky „Záhadná golfová pravidla, pověry a mýty“, www.zahadnapravidla.cz

Zdroj: Dan Ebermann, PřáteléGolfu.cz

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář