GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Golfová hospoda – bůh se mstí splněnými přáními

Golfová hospoda – bůh se mstí splněnými přáními

9.3.2015

No, vypadá to dneska na nejkratší „článek“ v historii publicistiky, protože všechno dále napsané už může být jen a jen opsáním titulku :-)

Ano, pro většinu provozovatelů golfových hospod je to často pomsta vyšší moci prostřednictvím splněného přání. Pochybujete? Stačí se podívat po hřištích a dát si pozor na průměrnou životnost provozovatele :-) Jsou sezóny a místa,  kde se od dubna do října stihnou protočit hned 3 :-) A proč vlastně?

Hospodský, který se upne na golf netuší, jak krátká je sezóna, jak vrtkavé je počasí, kolik lidí může přijít za den a kolik pak hlavně nepřijít :-) Reálně se totiž bavíme o cca 20 až cca 180 (výjimečně!!!) návštěvnících za den, kde zdaleka ne všichni si dají aspoň kafe, natož něco většího. Představa o zlaté žíle bere během prvního měsíce často za své a situaci většinou nepřidá ani postoj majitele hřiště, který si chce na nájmu hospody zahojit hospodaření celého areálu :-)

A pak je tu pohled golfisty, který je logicky velmi dobrý v matematice, protože jinak by na golf neměl a neuměl si spočítat ani vlastní rány. A že ty nás ve sčítání sakra procvičí... Myslet si tedy, že golfista skočí s hlasitým hýkáním na lep nabídce, kdy voda stojí víc než na Sněžce, bagetu by nežral ani jarní, tedy nevzdělaný, králík a s knedlíky by se dalo házet místo disků na olympiádě? Těžko... Golfisté jsou skupina, která je snad nejcitlivější na poměr kvality a ceny, těch pár excentriků, kterým je to jedno, to je chyba v mediálním matrixu :-)

Jak by měla vlastně vypadat a co nabízet úspěšná golfová hospoda? Rychlé, levné, kvalitní? Přijde vám to objevné? No asi jo, stačí se podívat kolem sebe, kolik tu máme úspěšných a vyhlášených golfových hospod! :-) Jen několika se pak podařilo natáhnout i negolfisty a staly se v okolí vyhlášené, tahle cesta prostě nejde všude.

Není rady, jak na golfovou hospodu, ale máte-li tip na nějakou dobrou, rozdělte se. Nebo napište třeba jen to, co od hospody, kde byste byli spokojení čekáte... Třeba nám to pomůže všem :-)

A jaké jsou ty fakt dobré? Ty kde je radost po hře chvíli zůstat? No, co třeba Mladá Boleslav, Čertovo břemeno, Hostivař, Hodkovičky, Hradec Králové...?

Zdroj: Dan Ebermann

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Nadpis příspěvku Jméno Čas
Re: Michal Kroupa 24.3.2015 10:00

Archiv »

Přidat komentář »