GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Rakousko kandiduje na pořádání Ryder Cupu 2022, pomoci má i Česko

Rakousko kandiduje na pořádání Ryder Cupu 2022, pomoci má i Česko

16.6.2015

Rakouská golfová federace představila svou kandidaturu na pořádání Ryder Cupu v roce 2022. Klíčovou pro tuto kandidaturu bude i chystaná spolupráce s devíti evropskými zeměmi, mezi nimiž je i ČR.

Konference se konala v Diamond Country Clubu ve Vídni 13. června 2015. O možné rakouské kandidatuře na uspořádání Ryder Cupu se poprvé hovořilo před rokem na turnaji evropské tour Lyoness Open. Během roku se tato myšlenka stala realitou a stojí za ní celá země. Veřejnosti byla dokonce představena publikace, která na téměř 500 stránkách kandidaturu Rakouska prezentuje.

"Naše kandidatura byla ve Wentworth s nadšením přijata, dokázali jsme opticky i obsahově přesvědčit. Ještě před několika měsíci se na nás pohlíželo jako na outsidera a nyní všechno hovoří v náš prospěch," vyjádřil prezident Rakouské golfové federace (ÖGV) Dr. Peter Enzinger. "Ze všech stran se nám dostalo uznání za náš profesionální přístup. Nyní jsme rovnocenným soupeřem ostatním kandidátům a v mnoha ohledech dokonce stojíme v popředí," dodal.

Jako velké plus se jeví podpora rakouské vlády obsažená v rozhodnutí z 28. dubna 2015. "Toto rozhodnutí je podporou naší kandidatury po stránce ideové i finanční a může být rozhodujícím faktorem pro přidělení Ryder Cupu Rakousku," uvedl generální sekretář ÖGV Robert Feigel. "Ryder Cup nabízí jedinečnou možnost prezentovat Rakousko jako golfovou zemi a golf jako důležitou součást turistického ruchu, celá země z toho může mít ekonomický prospěch." Rozpočet Ryder Cupu odhaduje generální sekretář kolem 220 mil. Euro.

Geniálním tahem kandidatury Rakouska se jeví zapojení devíti dalších evropských zemí. "Za spoluúčasti Česka, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Chorvatska, Bulharska, Makedonie, Ruska a Kypru chceme golf v Evropě více rozšířit" uvedl Robert Feigel za přítomnosti svých kolegů Martina Beka z Česka, Kamila Balgy ze Slovenska, Setha Underwooda z Bulharska a Emilija Zubrinice z Chorvatska.

Generální sekretář České golfové federace Martin Bek byl z myšlenky nadšen: "Naše země spojuje mnoho let hluboké přátelství a nyní se nacházíme v roli partnerů. Naše vlastní cesta k uspořádání  Ryder Cupu je hodně vzdálená, a tak nás těší přizvání ÖGV k té rakouské, která vyvrcholí v roce 2022."

Součástí spolupráce mezi zeměmi bude výměna zkušeností, společné turnaje, tréninkové kempy a spoluúčast na úspěšných mládežnických projektech.

Na závěr tiskové konference byl představen film, který je součástí kampaně, který je ke zhlédnutí
na www.austria2022.at.

Zdroj: ČGF, Karel Čelikovský

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář