GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Recenze: Bitozeves

Recenze: Bitozeves

14.8.2015

U Loun se již nějaký čas schovává venkovská devítka... Naše recenze objasní, zda sem můžete vzít vysokonohou blondýnu na nezapomenutelný víkend, nebo zda sem pojedete opravdu kvůli golfu.

Lokalita: Bitozeves
Dostupnost:
po R7 směrem na Slaný a pak stále dál směrem na Louny a Chomutov, po výjezdu na kopec za obchvatem Postoloprt je hřiště vpravo hned u odbočky do Bitozeves.
Čas dojezdu z centra Prahy: 50 minut

Fee 18 jamek středa: 700 Kč
Fee 18 jamek sobota:
900 Kč

Hodnocení:

Design hřiště
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Údržba hřiště
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Personál
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Občerstvení
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Cena / výkon
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Celkově HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 3.4/5
Poznámka k hodnocení:
"Celkový verdikt" je jednoduchým aritmetickým průměrem ze všech parametrů.


Hledáte synonymum pro venkovské hřiště – pak je tu Bitozeves. Fascinující místo už jen původem klubovny, první jamky se rozbíhají po svažitém poli, aby naše cesta za chvíli sklouzla na dno mělkého údolí, které nás golfově neochudí o nic. Bitozeves to nepřehání v žádném směru, na 9 jamkách je překvapivě střídmá a přitom pestrá. Navíc nás „usnout“ nenechají typické veldenovské greeny ;-)

Názor autora:
Bitozeves je svá. Tak přesně to dopadne, když si sedlák pořídí golfové hřiště. Z podstaty tohohle spojení je to pro radost a ne pro pýchu. Areál zapadá do krajiny, tráva mu roste, protože ví, jak na ní, neomračuje leskem, nešokuje luxusem, ale střízlivostí. Na takovém venkovském hřišti finančně nevykrvácíme, ale zase ani nestoupne naše cena mezi pražskými zlatokopkami. Za to máme šanci hrát prakticky furt a dostat se postupně na úroveň, kterou ale zase omráčíme skoro každého. Jo, Bitozeves má smysl!

Zajímavosti hřiště:
Kravín. Jak jako kravín? No prostě kravín. Krásně předělaný kravín na komplexní zázemí s restaurací, hotelem... To je prostě signature hole bitozeveského hřiště :-) A možná že právě tenhle kravín kdysi projektoval Pavel Bobek nebo Petr Nárožný... ;-)

Atrakce v okolí:
No, atrakce, jakože atrakce tu moc nejsou, v Bitozevsi je prostě hlavní hvězdou golf! :-) Každopádně v bezprostředním okolí stojí rozhodně za vidění centrum Žatce a Loun. Obě jsou krásná, historická a Žatec je ke všemu velmi žádaná filmařská lokace... navíc s Chrámem chmele a piva ;-)

Zmiňovaná golfová hřiště:

Zdroj: Dan Ebermann, DruháRána.cz

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 5,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář