GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Recenze: Harrachov

Recenze: Harrachov

21.8.2015

Na golf do hor? Větší "prču" jsem na golfu v životě nezažil!

Lokalita: Harrachov
Dostupnost:
po R10 do Turnova, před městem najet na obchvat a dál pokračovat přes Železný Brod, Tanvald, Kořenov až do Harrachova, cca 1 km za  začátkem obce odbočit ostře doleva a úbočím jet až k vlakové zastávce
Čas dojezdu z centra Prahy: 120 minut

Fee 18 jamek středa: 300 Kč
Fee 18 jamek sobota:
500 Kč

Hodnocení:

Design hřiště
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
1/5
Údržba hřiště
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Personál
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Občerstvení
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
1/5
Cena / výkon
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
5/5
Celkově HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 2.6/5
Poznámka k hodnocení:
"Celkový verdikt" je jednoduchým aritmetickým průměrem ze všech parametrů.


Mno... krátké úzké jamky mezi stromy nahoru a dolů a greeny jak pětikoruna, že by na většině hřišť postavily větší odpaliště než v Harrachově green. Recepce žádná, občerstvení tak max. borůvky, co si natrháte cestou, ale zase je to nekonečná psina prakticky zadarmo!
Už začátek je monstrzóní – slepý dogleg přes silnici hluboko do údolí :-) Pokud míč najdeme a budeme mít štěstí, bude třeba na základech dávno rozpadlého domu. Pak už následuje série nezapomenutelných tříparů. To, že se hned na prvním hraje přes strom není nic proti těm dalším – hned na následujícím se totiž hraje rovnou přes barák. A třeba na čtyřce není problém stometrový putt. Proč? Green je maličkej, vyputtovat se z něj není problém a pak už můžeme jen sledovat, jak míček uhání z krpálu dolů těch 100 metrů zpátky na odpaliště. Fakt nekecám :-) Ale i v Harrachově se můžeme rozmáchnout – na devítce si stoupneme k horní stanici lyžařského vleku, stromy se rozestoupí a přijde konečně... švih. Možná :-)

Názor autora:
Větší prču jsem na golfu v životě nezažil. Celý je to naprostej nesmysl a ptákovina, ale rozumím těm dvěma Olomoučákům, co jsem potkal, a co se do Harrachova vracej každý léto. Je to radost, masochistická extáze, hory, nádhera. Golfově to sice může připomínat žábu v mixéru z jejího vlastního pohledu, ale nekupte to, když celodenní fee vyjde v týdnu na 300! Sice se teda po té horské devítce už dál nikomu nechce, ale ono to nakonec přeci jen půjde :-) Je totiž radost koukat na to vysloužilé Subaru skákající přes kořeny a vlekoucí za sebou greenovou sekačku. Pak teprve zjistíme, že greeny jsou tu sice kapesní, ale lepší jsou k vidění málokde. A kdyby ani to někoho k návštěvě nemotivovalo, vězte, že tu mají unikát – po oddělení titulní strany score karty ji můžete poslat mamince jako pohled z pionýrskýho tábora!

Zajímavosti hřiště:
Tohle hřiště je jedna velká zajímavost! Sice není rozhodně nejvýš položené u nás, jak se tu holedbají, ale jinak je to pecka. Nebo bizár všech bizárů, jak chcete.

Kdysi bývala recepce v nedaleké horské boudě, která už bohužel lehla popelem. Jednou jsem tam vlezl a číšník mi mezi dveřmi řekl ať počkám než odnese polívku. Na můj dotaz, jestli mají nějaká týčka, míčky, se pak chvíli drbal za uchem a povídal: „No, nemám, ale míčky vám můžu pučit svoje.“

Atrakce v okolí:
Nabízí se hned na začátek jediná zubačka u nás, když už parkujeme u její výstupní stanice. Určitě bych ale nezapomínal na návštěvu Polska, bobovou dráhu na protějším kopci nebo třeba absolutně neodolatelnou Jizerku. A co třeba cestou zpátky Muzeum Járy Cimrmana s rozhlednou Maják od Martina Rajniše? Zajížďka minimální, stačí v Kořenově zahnout doleva a dojet do Příchovic.

Zmiňovaná golfová hřiště:

Zdroj: Dan Ebermann, DruháRána.cz

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář