GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Recenze: Malevil

Recenze: Malevil

28.8.2015

Podhorské, venkovské... Malevil je naprosto unikátní kombinací všech možných aktivit k vyžití celé rodiny, včetně příbuzenstva, o kterém ani nevíme, že ho máme.

Lokalita: Heřmanice
Dostupnost:
po R10 na EXIT 57, dál po obchvatu Mnichova Hradiště a pokračovat až do Mimoně, odtud do Jablonného v Podještědí, z něj do Heřmanic, ty celé projet směrem na Mařenice
Čas dojezdu z centra Prahy: 105 minut

Fee 18 jamek středa: 790 Kč
Fee 18 jamek sobota:
990 Kč

Hodnocení:

Design hřiště
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Údržba hřiště
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
3/5
Personál
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
4/5
Občerstvení
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
4/5
Cena / výkon
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička
4/5
Celkově HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 3.6/5
Poznámka k hodnocení:
"Celkový verdikt" je jednoduchým aritmetickým průměrem ze všech parametrů.

Popis:
Podhorské, venkovské... Malevil je hřiště, které vzniklo díky nadšení, které vyvolává i ve svých návštěvnících a právě pro to nadšení mu odpustíme mnohé. Rozkládá se doslova v klínu hor, v malebném údolí, ve výšce okolo 400 m a rozbíhá se po jeho svazích na obě strany. Často je tu mokro, jamky nejsou příliš prostorné, ale o to víc klikaté a kopcovité. Hodně se vyplatí o ráně přemýšlet a vlastně si rozmyslet celou strategii hry. Greeny totiž opravdu nejsou z největších a o slepé rány vyšperkované nečekanými outy a sarkastickými svahy tu opravdu není nouze :-)

Názor autora:
Malevil je naprosto unikátní kombinací všech možných aktivit k vyžití celé rodiny, včetně příbuzenstva, o kterém ani nevíme, že ho máme. Hřiště je proto v kvalitě a designu úměrném takovému záměru. Prostě není primárním smyslem místa žít golfem. Je proto spíš obyčejné, průběh jamek často překvapí až vyděsí a puttování na dálku tu díky velikosti greenů není zrovna tou nejdůležitější dovedností. Díky místu, okolí, prostředí a všem dostupným službám je Malevil hřiště naprosto jedinečné a v téhle kategorii v Česku zcela bez konkurence.

Zajímavosti hřiště:
Jo, Malevil :-) Je tu spousta ne úplně obvyklých jamek, na které se hodně hráčů dlouho těší. Jen to bohužel není záruka, že na ně budou i v dobrém vzpomínat :-) Ale když konkrétně, pak třeba 10 a 18, to jsou moc hezké krátké třípary, co si říkají o nádhernou ránu k vlajce. Ale kde ji vzít? :-)  Třeba 13 taky stojí za to – relativně dlouhý třípar hraný z velikého kopce do nádherné misky uprostřed lesa, ach... Je tu teda i spousta dalších zajímavostí, které ale všechny asi předčí jamka číslo 12. Tu si přijeďte vyzkoušet, protože vysvětlit se nedá, a kdyby ano, kdo nezažije, stejně neuvěří ;-)
...btw. – znáte knížku Roberta Merleho „Malevil“?

Atrakce v okolí:
Malevil je skutečně resort – hned v místě najdeme několik restauraci, přehršel ubytovacích kapacit různých typů, řadu rozmanitých sportovišť včetně lanového centra a k tomu všemu de facto ZOO. Komu by to nestačilo, může se zkusit vydrásat na velefotogenický Hvozd tyčící se nad hřištěm. A pak už opravdu stojí za to skutálet se z něj do německého Oybina. Koneckonců o jeho dnešní podobu se zásadně zasloužil Karel IV.!

Zmiňovaná golfová hřiště:

Zdroj: Dan Ebermann, DruháRána.cz

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář