GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | Rok a den v hotelu Pod Kokšínem

Rok a den v hotelu Pod Kokšínem

21.8.2015

Hotel Pod Kokšínem, který je součástí rodinného golfového resortu v Hořehledech, má za sebou první rok ostrého provozu a nás zajímalo, co vlastně vedlo k jeho výstavbě a jak si za tu dobu návštěvníci hotel oblíbili.

“S manželkou moc rádi cestujeme a protože je golf nejen povolání, ale především naší zábavou, cestujeme i po golfových hřištích a resortech“, podělil se s námi general manager hořehledského resortu Martin Kopčák. “Sami vyhledáváme místa spíše komornější, s určitou intimitou, zároveň musí mít svoje osobní kouzlo, charizma a domácí, přátelskou atmosféru. A cestuje s námi náš dvouletý syn a dva psi, takže i pro ně musí být ubytování a vyžití v hotelu a jeho okolí. A to není jednoduché skloubit. Proto jsme chtěli vytvořit pro návštěvníky destinaci, která bude splňovat všechny tyto parametry. Myslím, že se to povedlo skvěle, přestože máme stále na čem pracovat.“

Vznikl tak hotel na úpatí Brd, jehož podoba stojí na základech bývalé zájezdní restaurace, jejíž počátky sahají až do 15. století. Díky tomu se podařilo zachytit jedinečnou historičnost místa a citlivě ji vetknout do stávající podoby pokojů, restaurace i zasedací místnosti. “Především pokoje v podkroví jsou naprosto úžasné. Museli jsme pracovat na velmi omezeném prostoru, takže jsou plné různých zákoutí mezi trámy starými 100 a více let. Díky tomu je prostor domácky útulný, doplněný jednoduchým nábytkem a umožňuje tak skvěle relaxovat po golfu nebo výletech na kole či pěšky v okolní nádherné přírodě,“ doplňuje s nadšením v očích Martin Kopčák.

Společně s pohodlným ubytování se můžete těšit i na nadstandardně přátelskou obsluhu a výbornou kuchyni, ve které si nenechte ujít lahodné domácí limonády nebo dechberoucí cheesecake s jahodovým přelivem!

“Nechtěli jsme žádný megalomanský projekt a proto má hotýlek lehce pod 50 lůžek. Už nyní ale víme, že v rámci rozšiřování resortu budeme muset kapacitu navýšit, protože především o prázdninových víkendech nejsme schopni poptávku uspokojit.“ Šéf nechtěl moc prozrazovat, ale těšit se prý můžete na originální wellness, zázemí pro děti v podobě hřiště z řadou zajímavých prvků a mnoho dalšího.

“Zároveň nás hrozně těší, že cestu do naše hotelu nemají jen golfisté, ale i cyklisté a vlastně každý turista, který míří na jižní stranu Brd. Nechali jsme v rámci naší recepce certifikovat Informační Centrum Brdy, kde již od roku 2016 bude zřízena CHKO a náš hotel je vlastně ideálním startovacím místem do celého bývalého vojenského prostoru. Návštěvníci si u nás mohou prohlédnout, zapůjčit nebo i koupit mapy a prospekty celé oblasti a my jim k tomu přidáme ještě osobní doporučení a tipy na nejhezčí výlety“, doplňuje Martin Kopčák.

Cenová politika a nabídka služeb je na hotel v sousedství golfového hřiště až neskutečně příznivá. Dvoulůžkový pokoj za 1 100 Kč včetně snídaně je dnes spíše vzácností. A pokud jste golfisti, určitě se zaměřte na nabídku pobytových balíčků, mezi kterými se jako diamant třpytí Romantický balíček. “Je to opravdový klenot našich služeb. Vždyť za něj máme i ocenění Velká cena cestovního ruchu“, právem se chlubí Martin Kopčák. V balíčku se dočkáte nejen neomezeného golfu, ale i tréninkových lekcí, vstupenek na zámek či koupaliště, ale především luxusní tříchodové večeře přímo na golfovém hřišti, kam vám ji dovezou na golfové bugině.

Zmiňovaná golfová hřiště:

Zdroj: Jan Edlman, redaktor

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář