GolfCzech.cz | Golfové zpravodajství | V Mladé Boleslavi hráli dle vzoru sovětského golfisty

V Mladé Boleslavi hráli dle vzoru sovětského golfisty

19.11.2015

Turnaj v úterý 17. listopadu provázela tradiční recesistická pohoda.

Sedmý ročník Sametového turnaje na mistrovském hřišti Sand Martin's Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi nejlépe zvládnul konopišťský Marek Poč s pětaosmdesáti ranami.

Sametový turnaj provázela recese. Na Sametovém turnaji se sešli golfoví úderníci, aby přinejmenším splnili, ale spíše co nejvíce překročili plánovanou normu šestatřiceti stablefordových bodů. Zdařilo se to šesti golfistům a jedné golfistce. Turnaj se konal v počasí nevhodném pro golf i manifestaci. Bylo chladno, vlhko a větrno. Přesto se dostavilo jedenáct golfistek a pětačtyřicet golfistů.

Recepční golfového klubu je přivítala ve stylovém pionýrském stejnokroji. Atmosféru doby, na kterou občané s rudými mozky nostalgicky vzpomínají, mnozí dospělí by nejraději zapomněli a mladí o ní nic nevědí, dotvářely transparenty s komicky motivačními hesly, jako například „Sovětský golfista je náš vzor!“ nebo „Máme hole v ruce!“ a podobně.

Dění přímo na hřišti kontrolovaly přísné posádky dvou bugin s logem Veřejné bezpečnosti. V nejodlehlejším koutě michalovického golfového resortu, konkrétně mezi čtrnáctou a patnáctou jamkou, byla hraniční kontrola a polní kantýna s nabídkou teplých nápojů pouze za bony, čili speciální poukázky, které si zájemci mohli obstarat před startem v klubových prostorách.
„Nevím, kde je lidi brali, ale každý se postaral a bony si obstaral,“ konstatovala bez velkého divení obsluha kantýny. Golfistům zaskočeným hraniční kontrolou uniformovaný příslušník Veřejné bezpečnosti suše odpovídal slovy: „Nevím, proč tady je kontrola, ale kontroluji každého, protože rozkaz je rozkaz za každého režimu, za císaře pána i za bolševika, za války i v míru. Pořádek musí být, ať se to civilům líbí, nebo nelíbí.“

Sportovní výkon pořadatelé z mladoboleslavského golfového klubu hodnotili ve třech výkonnostních kategoriích. Nejprestižnější HCP 0-15 vyhrál konopišťský Marek Poč, přestože na závěrečný čtyřpar potřeboval osm ran, ovšem na přechozích sedmnácti jamkách zahrál jedno birdie, šest parů a deset bogey. V kategorii HCP 15,1-30 byl nejlépe hodnocený Zdeněk Čech, přestože pokazil dvanáctou jamku a kategorii HCP 30,1 – 54 vyhrála Alena Součková mimojiné zásluhou birdie na šesté jamce.

Nejlepší trojice ve třech hodnocených kategoriích:
HCP 0-15: 1. Marek Poč (Golfový Club Konopiště), 2. Martin Vondřejc (Prague City Golf Club), 3. Eduard Cirmon (Český Golfový Klub). HCP 15,1-30: Zdeněk Čech (Golf&Country Club Prague), 2. Miroslav Rutterle (Golf Club Mladá Boleslav), 3. Martin Svatoň (Český Golfový Klub). HCP 30,1 – 54: 1. Alena Součková (Český Golfový Klub), 2. František Šulc sr. (Golf Club Mladá Boleslav), 3. Miroslav Kolda (Golf Club Mladá Boleslav).

Zmiňovaná golfová hřiště:

Zdroj: Golf Mladá Boleslav

Hodnocení:

Hodnocení čtenářů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Další zprávy

Archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář